GMINNY OŚRODEK KULTURY W SOSNOWICY

Dożynki Powiatowe 4 września 2016r. Jabłoń

Gmina Sosnowica tradycyjnie brała udział w uroczystościach dożynkowych powiatu parczewskiego. Delegację naszej gminy stanowili: Wójt Gminy Sosnowica pani Krystyna Jaśkiewicz, członkowie Rady Gminy, pracownicy Urzędu, rolnicy i jak co roku zespół ludowy „Sosna”.   Dary ołtarza: kosz kwiatów i rybę wędzoną ofiarowaną przez państwa Małgorzatę  i Andrzeja Armacińskich z Gospodarstwa Rybackiego „Polesie” wręczali podczas mszy świętej w Kościele p.w. Św. Tomasza Biskupa z Willanowy w Jabłoniu: Przewodniczący Rady Gminy pan Stanisław Bancerz,  V-ce Przewodnicząca Rady Gminy pani Marta Matejuk i rolniczka wsi Kropiwki pani Monika Zarczuk.  Gminny Ośrodek Kultury przygotował stoisko promocyjne gminy, na którym można było spróbować domowych wypieków przygotowanych przez panie: Justynę Moczulską, Annę Krupka i Agnieszkę  Stańczuk. W koncercie pieśni ludowych i biesiadnych wystąpił nasz lokalny zespół  „ Sosna”. Zespół jak zawsze napawa nas dumą zarówno swym śpiewem jak i przygotowanym wieńcem dożynkowym. W tym roku wieniec  uwity przez zespół uzyskał jedno z pięciu wyróżnień. Serdecznie gratulujemy a wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania        i uświetnienie Dożynek serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia galerii.